Школа 24, м. Тернопіль

Інтелектуальний КЛУБ Горизонт

youtube

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.40 [84 Голоса (ів)]

PrtScn  Створення скріншотів — одна з найчастіших завдань у багатьох користувачів: іноді, щоб із кимось поділитися зображенням достатньо посилання на нього, а іноді — для їх вставки в документ. Не всі знають, що в останньому випадку, створення скріншота можливо прямо з Microsoft Word з подальшою автоматичною вставкою в документ. Наступні способи створення скріншотів призначені для швидкого та зручного створення, редагування (нанести на нього позначки) та збереження знімків усього екрану, або його частини, активного вікна і його об’єктів.

При створенні скріншотів дуже важливо:

 - швидкість: два натискання і посилання на скріншот доступне в буфері обміну;

 - необхідні функції для редагування зображення: додати текст, підкреслити потрібну інформацію або приховати частину скріншота;

 - вивчити і використовувати гарячі клавіші;

 -  збереження кілька скріншотів в одному документі;

 - легке, інтуїтивно зрозуміле управління в програмі чи сервісі. 

  Спосіб № 1

  Використання комбінацій клавіш операційної системи. Даний спосіб зробити скріншот підійде для будь-якої операційної системи Windows. При натисканні кнопки Print Screen (PrtScn), Windows робить повноекранний скріншот у буфер обміну. Далі відкрийте будь-який графічний редактор (наприклад Paint) і натисніть Ctrl + V (вставити). У редакторі можна обрізати непотрібні вам елементи. Збережіть файл!

PrtScn1

  Щоб отримати знімок активного вікна використайте комбінацію клавіш Alt + PrtScn. Наприклад: у програмі Скретч потрібно зменшити розміри вікна, але так щоб необхідні елементи програми були видимі, і використати вищевказану комбінацію. У цьому випадку на скріншоті буде відображатися лише вікно програми Скретч.

  Для браузера: потрібно відкривати в новому вікні, або потрібну відкриту вкладку перемістити пару сантиметрів вниз.

  Зверніть увагу, щоб зробити скріншот на ноутбуці, потрібно натиснути комбінацію клавіш Fn + PrtScn, для активного вікна Fn + Alt + PrtScn.

  Спосіб № 2

  Використання вбудованої утиліти Ножиці (для операційних систем Windows 7 та Windows 10). Для цього натисніть Пуск і в пошуку введіть Ножиці (Snipping Tool або в російськомовних ОС Ножницы). У Windows 10 для Snipping Tool був доданий додатковий функціонал. Щоб зберегти дане зображення натисніть на значок дискети або Файл → Зберегти як… При необхідності можна використати інструменти: Перо та Маркер. Інструмент Гумка може пригодитись щоб видалити дії із попередніми двома інструментами. Комбінація клавіш Ctrl + Z (відмінити попередню дію) у цій програмі не працює. Для створення нового скріншоту потрібно натиснути Створити.

PrtScn2

  Спосіб № 3

  Використання засобів Microsoft Office Word. Відкрийте програму Microsoft Word, оберіть вкладку Вставка → Знімок → Вирізка екрана. Правою клавішею миші на зображенні та оберіть інструмент Обрізка, для видалення непотрібних крайніх частин зображення.

PrtScn4

PrtScn5

  Створення скріншотів у Microsoft Word стане у пригоді коли потрібно поєднати текст і декілька графічних елементів. Не забудьте зберегти документ.

  Спосіб № 4

  Використання онлайн-сервісів. Наприклад: snipboard . Сервіси автоматично зберігають скріншот.

1. Виконайте завдання в скретч онлайн і натисніть PrtScn абоAlt + PrtScn.

2. Зайдіть на головну сторінку будь-якого із вищевказаних сервісів і натисніть Ctrl + V.

3. Скопіюйте посилання на скріншот і відправте посилання адресату.

PrtScn3

  Створення скріншотів за допомогою онлайн-сервісів стане у пригоді якщо на сайтах встановлюють обмеження на розмір прикріпленого файла.

Приклад 1.      Приклад 2.

  Спосіб № 5

  Створення скріншотів за допомогою сторонніх програм. Однією із безкоштовних і перевірених є ShareX. Вона універсальна, має гнучкі налаштування, здатна не тільки робити скріншоти, скріншоти з прокруткою, захоплення тексту в PDF, а також записувати відео екрану і створювати GIF-анімації.

0