Школа 24, м. Тернопіль

Інтелектуальний КЛУБ Горизонт

youtube

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.83 [3 Голоса (ів)]

 

  Домашня робота є важливою складовою навчального процесу. Домашнє завдання ефективне тільки тоді, коли учні належним чином його виконують. Домашні завдання — це не лише виконання вправ, розв´язання задач тощо. Вони передбачають і самостійне вивчення нового матеріалу.

fastdz8

Рекомендації для ефективного виконання домашнього завдання:

 

1. Не варто відкладати. Адже кількість завдань буде збільшуватись – і самі собою вони не вирішаться. Це допоможе уникнути негативних емоцій і переживань.

2. Варто розставити пріоритети щодо виконання завдань, враховуючи їх обсяг, складність та те, що вдається вам легше(тобто ваші схильності)

3. З’ясувати незрозумілий вам матеріал, за допомогою вчителів, друзів, батьків, щоб уникнути помилок і непорозумінь підчас їх виконання.

4. Варто робити все поступово. Дедалі більше дослідників говорять про те, що одночасне виконання декількох справ знижує продуктивність праці. Виявляється, що ми могли би зробити набагато більше, якби в певний момент часу зосереджувалися лише на чомусь одному. Це тому, що наш мозок прилаштований робити в даний момент лише одну справу. Багатозадачність - насправді ілюзія. Коли ми виконуємо кілька справ одночасно, наш мозок постійно перемикається з однієї на іншу, а не сприймає їх синхронно.

5. Варто висипатися, не витрачати час на непотрібні справи – оскільки в процесі повноцінного здорового сну організм також відновлює власні ресурси.

6. Не намагатися бути досконалими. Для чого потрібна саме ця оцінка? Бажано дотримуватися золотої середини і не намагатися брати неможливі бар’єри.    

Поради для батьківfastdz6

1. Створіть умови для комфортного навчання в дома.

2. Подивіться чи робоче місце вашої дитини облаштовано як хоче вона. Запитайте чи зручне її місце роботи, тобто сидіння, стіл та інше.

3. Приберіть гаджети. Вимкніть телефон, комп’ютер, телевізор. Самі не розмовляйте по мобільному поруч з учнем, не працюйте при ньому з ноутбуком, який навіває дитині думки про комп’ютерні ігри.

4. Дайте дитині особистий простір. Краще залишити дитину на одинці поки вона робить домашнє, тому що це важко коли хтось сидить поруч з вами і коментує кожну вашу дію і кожне написане слово. Але коли дитині буде потрібна допомога, то підійдіть.

5. Мотивуйте дитину. Якщо в дитини буде мотивація, то вона буде більше старатися. Але не розбалуйте дитину.

6. Робіть домашнє з дитиною, якщо маєте вільний час. Допомагайте з важкими завданнями. Обов'язково робіть це з хорошим настроєм, адже це також впиває на дитину.

7. Треба робити перерву 10-15 хв. Добре розімнятися , виконати кілька нескладних фізичних вправ. Можна виконати якусь не складну роботу по дому (полити квіти, винести сміття і тд), таким чином мозок може добре відпочити і знову працювати.    

                                              fastdz7

Для кращого та швидкого освоєння нового матеріалу ви можете використовувати онлайн школи. Тобто, замість того, щоб читати довгий та скучний параграф, ви можете переглянути відео з поясненням від учителя, всього лиш за 5-10хв. Ось візьмемо до прикладну ВШО (всеукраїнська школа онлайн). Думаю всі ви хоча б раз чули або й працювали з цим сайтом. Отож його мета швидко та доступно пояснити вам шкільний матеріал, який ви можливо не засвоїли або хочете вдосконалити. Тут є відеоуроки для всіх класів, починаючи з 1 і закінчуючи 11.  fastdz4   fastdz5

Також ви можете проходити різноманітні тести для перевірки знань. Це займає мало часу, але показує результат вашої роботи і вказує на зроблені вами помилки. З допомогою тестів вам буде легше запам'ятовувати, до прикладу, формули або терміни. Найбільш відомі сайти це НаУрок, Online Test Pad, Urok net. Всі ці сайти є повністю безкоштовними та легкодоступними.fastdz             fastdz1

0