Школа 24, м. Тернопіль

Інтелектуальний КЛУБ Горизонт

youtube

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.80 [5 Голоса (ів)]

 Що таке колаж?  

   Кола́ж —техніка створення картини шляхом застосування різних наклейок (фотографії, квитки, тканини, вирізки з газет і кольорового паперу і т.д.)   

  Техніка створення колажу полягає в приклеюванні чи прикріпленні будь-яким іншим способом (за допомогою скотчу, скріпок, степлера, пластиліну тощо) на основу найрізноманітніших вирізок (фотографій, зображень з журналів, газет, листівок, плакатів, слів, букв, символів) на визначену тему. Використання вирізок у колажу відбувається за рахунок вибору образів, їхньою просторовою організацією у визначеному порядку, наділення образів власними значеннями.         Фотоколаж - це вільне, довільне з'єднання, іноді навіть не взаємопов'язаних між собою, кількох стилів фотозображення в одній картинці або фотографії.

  Сфера застосування:  

  Дана робота може послужити хорошим подарунком для рідних і близьких людей, друзів; може служити товаром для продажу. Актуальність      Прийом колажування має значне практичне значення і найчастіше застосовується на етапах діагностики засвоєння теми. Колаж можна використовувати для розуміння того, що нового для себе дізналися діти протягом уроку, так і для визначення емоційного стану учнів  наприкінці уроку. В колажі учні знаходять відповідну форму для представлення свого власного Я, їх суперечливої, рухомої картини світу; колаж дозволяє дивитися на повсякденні звичні речі по-особливому, при цьому у дитини включає асоціативне мислення, що є передумовою для розвитку вміння аргументувати.

    Колажування реалізується за допомогою створення візуальної моделі, яка включає в себе певні етапи:

 1. Підготовчий: визначення мети моделювання; визначення сценарію повного циклу моделювання; вибір інформаційного середовища, в якому буде реалізовано візуальне моделювання; підготовка списку статичних візуальних моделей; визначення колірних і тональних відносин.   

  2. Основний: завдання палітри і системи візуальної передачі; завдання параметрів уявлення ракурсів і масштабів; виготовлення шаблону; робота над ескізом.  

  3. Завершальний: доопрацювання композиції у відповідності з початковим або видозміненим задумом; оцінка і презентація мистецького продукту (оформлення, експонування)     У наші дні можна знайти безліч різного спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволить зібрати фотографії в красивий і цікавий колаж. 

  Photovisi - онлайн-сервіс для створення колажів, який пропонує користувачам великий асортимент унікальних шаблонів.

Після вибору шаблону можна приступати до завантаження фотографій. Колаж буде складено автоматично. Потім його можна самостійно відредагувати, перемістити або видалити будь-які фотографії. Колажі виходять яскравими, а весь процес досить простий і зручний. Після того як все буде готово, можна скачати колаж або відправити його по електронній пошті.  

 Collage2

    Pizap piZap доступний як у безкоштовній, так і в платній версії, але більшість користувачів не бачить необхідності використовувати професійну версію. Інструмент дозволяє наносити підпису, змінювати шрифти і колір тексту, ліпити стікери і смішні меми.  

У piZap передбачений спеціальний інструм ент кадрування, який дозволяє акуратно вирізати особи з фотографій. Варто зазначити, що подібна функція досить рідко зустрічається в додатках подібного типу. У piZap реалізовано безліч різних ефектів і фільтрів, всілякі рамки і унікальні фігури, які дозволяють скомпонувати прекрасні колажі.    

 Collage3

0